top of page
Ganesz 3.gif

Wielkie

WIosenne
obniżki

Z okazji przyjścia Wiosny i pięknej pogody wietrzymy magazyny i wręczamy 10 % Rabatu na Wszystkie kominki i kadzidełka z Przepływem zwrotnym (Backflow) z kodem:

WIOSNA24

SKLEP

Kamienie szlachetne - Turkus- bryłka 20-30mm

TURK01
5.00zł
Dostępny
1
Szczegóły produktu
EAN: 5055796593231

Kamienie Szlachetne idealne przy tworzeniu biżuterii, pamiątek, przedmiotów kolekcjonerskich dzięki swoim kolorom a przede wszystkim właściwościom.

Właściwości kamienia:

Turkus to jeden z najdawniej wydobywanych kamieni ozdobnych. Ceniony przez wieki za swą piękną intensywną barwę w odcieniach błękitu i zieleni (w zależności od proporcji domieszek miedzi i żelaza). Im więcej pierwiastków śladowych żelaza tym turkus jest zieleńszy i mniej cenny.

Turkus jest zwykle nieprzeźroczysty, czasami przeświecający.Niektóre turkusy tracą żywość barwy ale dzięki porowatości i spękaniom mogą być impregnowane woskiem lub żywicą.

Najpiękniejsze niebieskie turkusy znajdują się w Iranie (dawnej Persji), gdzie używa się ich do ozdób od prawie 6000 lat.

Właściwości magiczne:

Turkus inaczej kamień zwycięzca lub kamień niebios. Symbol hojności, szczerości i oddania. Inspiruje do bycia szczerym z samym sobą i pomaga zdefiniować czego od życia naprawdę pragniemy. Stymuluje kreatywność i pobudza wyobraźnię.

Biżuteria z turkusem może stanowić doskonały prezent zarówno dla pań jaki i panów. Wierzy się, że chroni przed złym losem i wypadkami, szczególnie polecany dla kierowców. Jest swojego rodzaju "aniołem stróżem", gdy jego właściciel zachoruje zmienia barwę dając impuls do zadbania o zdrowie i udanie się do lekarza.

W medycynie niekonwencjonalnej stosuje się go do leczenia i wzmacniania serca i płuc. Ma również zapobiegać chorob nowotworowym.

Astrologicznie polecany dla znaku Wodnika i Ryb.

Materiał: kamień

Wymiary: Wielkości około 20 mm - 30 mm na kamień. Jest to najpopularniejszy rozmiar do kolekcjonowania.

Kraj pochodzenia: Kamienie sprowadzane z bliskiego Wschodu.

Zapisz ten produkt na później
bottom of page