top of page
Ganesz 3.gif

Wielkie

WIosenne
obniżki

Z okazji przyjścia Wiosny i pięknej pogody wietrzymy magazyny i wręczamy 10 % Rabatu na Wszystkie kominki i kadzidełka z Przepływem zwrotnym (Backflow) z kodem:

WIOSNA24

SKLEP

Kamienie półszlachetne - Amazonit

Tbm-26
9.00zł
Kamienie półszlachetne
Dostępny
1
Szczegóły produktu
EAN: 5055796569663

Kamienie Szlachetne idealne przy tworzeniu biżuterii, pamiątek, przedmiotów kolekcjonerskich dzięki swoim kolorom a przede wszystkim właściwościom.

Właściwości fizyczne

Amazonit to stosunkowo rzadki minerał, który występuje w kwaśnych skałach magmowych głębinowych. Mówią na niego Kamień Amazoński – nazwa myląca, bo amazonit nie występuje w Amazonii. Najłatwiej go spotkać w Brazylii, Rosji, Madagaskarze, Norwegii, Austrii, Mozambiku i USA. Ale w Polsce również znajdziemy złoża amazonitu (Dolny Śląsk, Karkonosze, Góry Izerskie), jednak kamienie znajdowane w naszym kraju są niewielkie – mają zaledwie kilka centymetrów. Amazonit ma piękny, zielony, wpadający w morski, kolor. Ta barwa sprawia, że jest pożądany przez kolekcjonerów niespotykanych kamieni i twórców niepowtarzalnej, wyjątkowej biżuterii.

Właściwości magiczne kamienia:

Amazonit to kamień pomagający radzić sobie ze strachem i zmartwieniami, pomaga odzyskać spokój w ciężkich czasach, pozytywnie działa na układ nerwowy. Przywraca nadzieję, wiarę i optymizm, gdy człowiek czuje się osamotniony. Kamień szczególnie polecany dla kobiet, bo kojarzy się z Amazonkami, plemieniem kobiet pełnych mocy.

Amazonit namawia człowieka aby wziął odpowiedzialność za swoje życie i stał się twórcą własnego losu, zaczął realizować marzenia. Amazonit harmonizuje zmienne nastroje i rozprasza smutek, a w związkach z ludźmi pomaga w zdrowej komunikacji.

Materiał: kamień

Wymiary: Wielkości około 20 mm - 30 mm na kamień. Jest to najpopularniejszy rozmiar do kolekcjonowania.

Kraj pochodzenia: Brazylia

Zapisz ten produkt na później
bottom of page